Кращий футбольний форвард в чемпіонатах ссср

Хто найбільше голів забив у чемпіонаті СРСР?
Кращий футбольний форвард в чемпіонатах СРСР

Футболісти, які забили 100 і більше голів в чемпіонатах СРСР:

1. Олег Блохін - 211 м`ячів

2. Олександр Пономарьов - 148

3. Микита Симонян - 145

4. Сергій Соловйов - 145

Відео: Едуард Мудрик, Олексій Корнєєв, Геннадій Гусаров - віце чемпіони Европи 1964 року

22. Едуард Малофєєв - 100

Футболістом, першим подолав рубіж в 100 забитих м`ячів в чемпіонаті, кубку та збірної СРСР був Григорій Федотов. Досягнення цього видатного футболіста:

Чемпіон СРСР: 1 946, 1947, 1948

Срібний призер чемпіонату СРСР: 1945, 1949

Володар Кубка СРСР: 1945, 1948

Фіналіст Кубка СРСР: +1944

Кращий бомбардир чемпіонату: 1939, 1940

Чемпіон Москви: 1943 роки (Чемпіонат СРСР не розігрувався)

Перший футболіст, який забив у чемпіонаті СРСР 100 голів.

Увійшов до символічної збірної СРСР за 50 років (1967).

Нагороджений орденом «Трудового Червоного Прапора» (1957).

На честь цього футболіста названий символічний клуб, який об`єднує радянських і російських футболістів, які забили за кар`єру 100 і більше голів. Створений за ініціативи відомого футбольного статистика Костянтина Єсеніна і тижневика «Футбол». В рахунок голів, що йдуть в залік клубу Григорія Федотова, включаються голи російських і радянських футболістів, забиті в чемпіонатах (вища ліга, вищий дивізіон, прем`єр-ліга), кубках (починаючи зі стадії, на якій беруть участь команди елітного дивізіону) СРСР і Росії ( в тому числі матчах цих турнірів, визнаних пізніше недійсними), Перших збірних СРСР, СНД і Росії, європейських кубках, а також національних чемпіонатах і кубках інших країн і спартакіадах народів СРСР, за силою не поступаються рівню вітчизняного футболу. Для іноземних футболістів в залік клубу йдуть тільки голи, забиті ними за російські клуби.

Олег Блохін - перший радянський футболіст, який подолав рубіж «200 голів в залік Клубу Григорія Федотова». Станом на осінь 2008 року - єдиний футболіст, який подолав рубіж «300 голів в залік Клубу Григорія Федотова». Рекордсмен збірної СРСР з футболу за кількістю проведених за неї ігор і забитих голів.

Знаменна подія сталася 21 серпня 1985 року в Харкові, під час матчу «Металіст» - «Динамо» (Київ). 200-й гол у чемпіонатах СРСР (вища ліга) був забитий на 64-й хвилині у ворота Юрія Пєтухова.

200 голів було забито протягом 14 років - 1-й гол був забитий 15 квітня 1972 Києві в матчі «Динамо» (Київ) - «Дніпро» (на 65-й хвилині) (підсумковий рахунок - 2: 1). Всього в чемпіонатах СРСР Блохін забив 211 м`ячів.