Тиждень в ріо: всі медалі збірної росії

Відео: Олімпійські ігри в Ріо 2016: всі медалі збірної Росії! Цікаві факти

20 олімпійських нагород, чотири золота (по два - в дзюдо і фехтуванні) і ні дня без медалей - з таким резюме збірна Росії закінчує перший тиждень Олімпіади в Ріо. Федеральному бюджету країни ці успіхи олімпійців обійдуться в майже 80 млн рублів (без урахування бонусів тренерам і фахівцям): за перемогу на Іграх спортсменам обіцяли 4 млн рублів, за друге місце - 2,5, за третє - 1,7. Попереду ще 9 змагальних днів.

Тиждень в Ріо: всі медалі збірної Росії

Беслан Мудранов, 30 років

Дзюдо, категорія до 60 кг, золото

Про те, що в місті відкрили секцію самбо, Беслану розповів молодший брат - разом і стали ходити в зал. Жили тоді Мудранови в Баксані (Кабардино-Балкарія), а Беслану було 13 років. Батьки спочатку забороняли хлопчикам займатися - захопившись тренуваннями, ті швидко запустили навчання і домашні справи. Але після першого турніру Беслана, де той виграв лише одну сутичку, батько змінив своє ставлення. До 2007 року хлопець поєднував, і цілком успішно, самбо і вільну боротьбу, але в Армавірі, куди Мудранов перебрався до відомого тренеру Рудольфу Бабояну, по сусідству тренувалися дзюдоїсти - і Беслан закохався в цей «фантастичний», так він каже, вид спорту. У дзюдо у Мудранова теж все вийшло. Він міг стати олімпійським чемпіоном ще чотири роки тому в Лондоні, але поступився на внутрішньому відборі Арсену Галстяну, який і виграв золото Ігор-2012.

Хасан Халмурзаев, 22 роки

Дзюдо, категорія до 81 кг, золото

Близнюки Хасан і Хусейн Халмурзаеви в дитинстві постійно билися один з одним - батькам набридло з`ясовувати, хто правий, а кого покарати, і тато відвів хлопчаків в секцію дзюдо в рідному Насир-Корте (один з районів Назрані, Інгушетія), щоб вони виливали свою енергію на тренуваннях. Батька не стало, коли Хасану і Хусейну було 14, але хлопці продовжили займатися, адже він завжди в них вірив і переконував, що немає нічого неможливого. Тепер Хасан - олімпійський чемпіон. Його брат-близнюк Хусейн теж сильний дзюдоїст, виступає у важчій ваговій категорії, а на Олімпіаду 2016 не зміг відібратися через невчасно того, що сталося апендициту. У Ріо приїхав в якості спаринг-партнера брата, а в Токіо-2020 планує боротися за медалі.

Яна Єгорян, 22 роки

Фехтування, шабля, золото

Яна народилася в Єревані, але в школу пішла в підмосковних Хімках, куди перебралася її сім`я. До п`ятого класу фехтування бачила тільки в кіно про мушкетерів, але, коли тренер Сергій Сьомін прийшов набирати дітей в секцію і показав медалі своїх учениць, Яна загорілася переможними мріями. Правда, ненадовго - важкі тренування з кросами, віджиманнями і стрибками ледь не змусили її кинути заняття. Залишилася Яна зло маминим закидам: «слабачкой, нічого не можеш довести до кінця». І, як з`ясувалося, не дарма. У 2010-му Єгорян два золота на юнацьких Олімпійських іграх, а в фінальному поєдинку Ріо 2016 в один укол обіграла свого кумира і колегу по команді - досвідчені Софію Велику.

Відео: Десятий день Ігор в Ріо приніс російської збірної 5 медалей

Інна Деріглазова, 26 років

Фехтування, рапіра, золото

Мама Інни Деріглазова спочатку не схвалювала інтерес дочки до фехтування: мовляв, не жіноча це справа - рапірою розмахувати. Але інших спортивних секцій поблизу в Курчатове не було, а азартний характер Інни вимагав реалізації. Фехтування здалося дівчинці цікавим, а перші успіхи захопили остаточно. Цієї осені в фехтувальну секцію (і в перший клас) піде вже 7-річна донька Інни Діана. Правда, вона мріє про який-небудь іншій роботі для мами - щоб та кожен день могла приходити додому, а не пропускала через зборів і змагань її дні народження.

Жіноча збірна зі стрільби з лука

Командні змагання, срібло

Ксенія Перова, Туяна Дашідоржева і Інна Степанова в 2015-му виграли чемпіонат світу і вважалися фаворитами олімпійського турніру, але дівчата з Південної Кореї виявилися точнішими в фіналі.

Жіноча збірна зі спортивної гімнастики

Командне багатоборство, срібло

Алія Мустафіна, Седа Тутхалян, Ангеліна Мельникова, Марія Пасіка та Дарії Спиридонова зробили максимум: рівень американської жіночої гімнастики зараз так високий, що перше місце збірної США навіть не обговорювалося.

Чоловіча збірна зі спортивної гімнастики

Чоловіча команда вперше за 16 років придбала місце на олімпійському п`єдесталі, програвши більше 2,5 балів сильним японцям і випередивши на три десяті збірну Китаю. Автори довгоочікуваного успіху: Давид Белявський, Денис Аблязін, Микола Куксенков, Іван Стретович і Микита Нагорний.

Юлія Єфімова, 24 роки

Плавання, брас, 100 м, срібло

Єфімова допустили на Олімпіаду після довгих допінгових розглядів (в її резюме є дискваліфікація за допінг на півтора року, а по спецтребованіям МОК до збірної Росії спортсмени з допінговими проблемами в минулому позбавлялися права брати участь в Іграх), звинувачень і судових апеляцій - фінальне рішення було озвучено за два дні до першого старту. Єфімова стала другою на стометрівці брасом під свист трибун і не отримала привітання від чемпіонки Лілі Кінг з США. У фінальному запливі на 200 м їй вже не свистіли, але Юлі знову дісталося срібло, а перемога - японці Кането.

Ольга Забелінская, 36 років

Велоспорт, шосе, гонка з роздільного старту, срібло

Муторно допінгове розгляд 2014 року трохи не позбавило Забелінская можливості виступити в Ріо - МОК вимагав заборонити російським спортсменам з допінг-історіями в минулому брати участь в Олімпіаді. Ольга прилетіла до Бразилії на збір, навіть не всю потрібну екіпіровку з собою взяла, але в підсумку отримала дозвіл вийти на старт і додала до двох бронзових медалей Лондона-2012 срібло Ріо-2016.

Віталіна Бацарашкіна, 19 років

Стрілянина, пневматичний пістолет, 10 м, срібло

Стріляти Віталіну навчив дід, пристрасний мисливець. Він же і відвів її в тир, де дівчинці спочатку не сподобалося, зате тепер Віталіна - срібний призер Олімпіади. Батьки в шоці.

Софія Велика, 31 рік

Фехтування, шабля, срібло

Срібний призер Лондона-2012 була головним фаворитом турніру шаблісток, але поступилася в наполегливому фіналі більш молодий суперниці. На щастя, в Ріо у неї є ще один шанс стати, нарешті, олімпійською чемпіонкою - в командних змаганнях.

Наталя Кузютіна, 27 років

Дзюдо, категорія до 52 кг, бронза

Наталія завоювала першу для Росії медаль в жіночому дзюдо вперше з 2004 року, але засмутилася - була готова на золото.

Володимир Масленников, 21 рік

Стрілянина, пневматична гвинтівка, 10 м, бронза

Перед відповідальними стартами Володимир повністю відключається від зовнішнього світу - спілкується тільки з тренером і психологом. Напередодні олімпійського фіналу в Ріо 2016 розгадував з тренером логічну задачку

Тимур Сафін, 24 роки

Фехтування, рапіра, бронза

У Росії з 2000 року не було олімпійських медалей в чоловічій рапірі, але Тимур Сафін в складному, нервовому поєдинку за третє місце обіграв вікового британця Річарда Крузе.

Антон Чупко, 19 років

Плавання, брас, 200 м, бронза

У басейн Антона привели в 5 років, через 14, на своїй першій Олімпіаді, він завоював медаль. У фіналі зберіг сили на кінцівку, і будь дистанція на 5 метрів довшою, впевнений Чупко, наздогнав би лідера - Дмитра Баландіна з Казахстану.

Алія Мустафіна, 21 рік

Спортивна гімнастика, приватне багатоборстві, бронза

Після командних змагань, де збірна Росії стала другою, Мустафіна оголосила журналістам, що головної мети на Олімпіаді домоглася. Але через день Алія рівно, впевнено пройшла програму особистого багатоборства і додала в свою багату олімпійську колекцію ще одну бронзову медаль. Два перших місця розіграли між собою американки.

Відео: Ріо 2016 Більше, ніж спорт 06.08.2016

Жіноча збірна з фехтування на шпагах

Командні змагання, бронза

В особистому турнірі ніхто з трьох представниць збірної Росії не просунувся далі стартових поєдинків, але в командних змаганнях Тетяна Логунова, Віолетта Колобова, Любов Шутова та Ольга Кочнєва налаштувалися на реванш - і взяли бронзу.

Євген Рилов, 19 років

Плавання, спина, 200 м, бронза

Відео: 7 найсексуальніших російських спортсменок на Олімпіаді в Ріо! Цікаві факти 2016

На квітневому чемпіонаті Росії виступ юного спініста Рилова, який виграв дві дистанції, коментували з винятковим захопленням: «Це просто бомба». З олімпійського Ріо Євген відвозить бронзу на двухсотметровке і оновлений рекорд Європи.

Кирило Григорьян, 24 роки

Стрілянина, гвинтівка, положення лежачи, 50 м, бронза

У минулому році Кирило змінив гвинтівку і привіз дві медалі з літньої Універсіади в південнокорейському Кванджу. У Ріо 2016 після кваліфікації у нього був другий результат, а лідирував - з олімпійським рекордом - колега по збірній Росії Сергій Каменський. Однак у фіналі перемогу святкував німецький спортсмен Хенрі Юнгхенель, другим став Кім Чжон Хюн з Південної Кореї, а на бронзу настріляв Григорьян.